۱۳۹۴ آذر ۲۳, دوشنبه

ایران-مصاحبه های سیمای آزادی با فرمانده هان ارتش آزادیبخش سوریه بسام حاجی مصطفی از اعضای دفتر سیاسی جبهه شام سوریه سرتیپ ستاد زاهر ساکت

سرتیپ ستاد زاهر ساکت از سوریه خطاب به مجاهدان لیبرتی

سرتیپ ستاد زاهر ساکت از سوریه خطاب به مجاهدان لیبرتی: ای آزادگان در مقابل آخوندهای شیطان صفت مقاومت کنید

سرتیپ ستاد زاهر عبدالرحمن ساکت از حلب سوریه طی مصاحبه‌یی با سیمای آزادی آخرین وضعیت نظامی در این کشور و ضرباتی که به سپاه پاسداران وارد آمده تشریح کرد.
وی فرمانده سابق شورای نظامی انقلابی حلب سوریه بوده است. او پیش از پیوستن به انقلاب، مدیر مرکز شیمیایی سوریه بوده و پس از جدایی از رژیم اسد افشاگریهای مهمی را در رابطه با استفاده این رژیم از تسلیحات شیمیایی انجام داده است. وی در حال حاضر مدیر مرکز مستند سازی شیمیایی است.
سرتیپ ستاد زاهر عبدالرحمن ساکت در پاسخ به سؤالی در مورد ابعاد تلفات پاسداران در سوریه می‌گوید:
نبردهای رزمندگان در حومه جنوبی حلب در جریان است. نیروهای روسیه راه را برای شبه‌نظامیان هموار کردند ولی ما همیشه گفته‌ایم که از نظر استراتژیکی هواپیما نقش مهمی را بازی نمی‌کند چرا که هواپیما نمی‌تواند زمین را اشغال کند.
زمانی که عملیات زمینی شروع شد دشمن متحمل تلفات زیادی شد از حزب‌الله گرفته تا سپاه پاسداران، به اعتراف رژیم ایران تعداد زیادی از فرماندهان سپاه پاسداران کشته شده‌اند.
قاسم سلیمانی هم به‌شدت مجروح شده و چندین بار مورد عمل جراحی قرار گرفته است. عقب‌نشینی عناصر سپاه پاسداران از سوریه نتیجه ضربات کوبنده‌ای بوده که در تمامی مناطق سوریه دریافت کرده‌اند.
بسیاری از پاسداران عقب‌نشینی کردند تا مجدداً عناصر جدیدی را از افغانستان و پاکستان بیاورند چرا که قیمت اجیر کردن این افراد ارزان است.
سرتیپ ستاد زاهر عبدالرحمن ساکت در مورد اشغالگری روسیه و جنایات جنگی آن در سوریه می‌گوید: از نظر قانون نظامی نمی‌توان کسانی را شکست داد که برای آزادی و شرافت جان خود را فدا می‌کنند. بمبارانها هر قدر که باشند و بهای این مبارزه هر قدر که باشد، هر مقدار موشکهای کروز شلیک کنند، همان موشکهایی که جنایتکاران به عربستان سعودی هم شلیک کردند در رزمندگان اثر ندارد. رزمندگان در سنگر و تونل پناه گرفته‌اند و این زنان و کودکان سوریه هستند که هدف نسل‌کشی واقع شده‌اند.
ما با صراحت می‌گوییم که ما هم‌اکنون در مقابل اشغال روسیه قرار داریم.
آمریکا و غرب می‌دانند روسیه در باتلاق سوریه فرو رفته و همانند افغانستان تلفات سنگینی را متحمل خواهد شد و شکست سختی خواهد خورد. مردم مقاوم سوریه در مقابل اشغالگران می‌ایستند و آنها را بیرون می‌اندازند.
سرتیپ ستاد زاهر ساکت در مورد اجلاس اپوزیسیون سوریه در ریاض گفت:
اپوزیسیون سوریه دیدگاه مشترکی نداشتند و متحد نبودند ولی اجلاس ریاض این کمبود را در یک مقطع مناسب رفع کرد.
به این دلیل از ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی به‌خاطر این اقدام عالی که در راستای متحد کردن اپوزیسیون بود قدردانی می‌کنیم. چه اپوزیسیون داخلی سوریه و چه گروه‌های مسلح در روی زمین از این دستاورد استقبال کردند.
بعد از اجلاس ریاض دیدگاه مشترکی میان آنها ایجاد شد که بر پایه اصل بنیادین انقلاب یعنی کناره‌گیری بشار اسد و عوامل آن بود. تأکید بر این‌که بشار اسد و عوامل او در آینده سوریه جایی نداشته باشند.
ما از اجلاس ریاض با دیدگاه متحد خارج شدیم و هم‌اکنون توپ در زمین جامعه جهانی است که مذاکره را شروع کنیم. به‌منظور شروع گفتگوها بر اساس بیانیه ژنو -1 می‌بایست در طرف مقابل هم حسن نیت را ببینیم. رژیم اسد باید پرتاب بشکه‌های انفجاری را متوقف کند، زندانیان را آزاد کند و راه کمک رسانی به شهروندان محاصره شده را باز کند.
البته می‌دانیم که بشار اسد هیچ قدرتی ندارد او به مهره‌یی تبدیل شده که در کنترل رژیم تهران است. علاوه بر این ما امروز با اشغال‌گری روسیه هم مواجه هستیم.
روسیه برای جنگ با داعش نیامده بلکه آمده است تا به بهانه جنگ با داعش در سوریه دخالت کند، روسیه مواضع داعش را بمباران نمی‌کند بلکه خانه غیرنظامیان و مواضع آزادگان را بمباران می‌کند.
ما امروز در مقابل واقعه بسیار بزرگی قرار داریم و آن واقعیت اشغالگری است و مردم می‌بایست مقاومت کنند.
و اگر روسیه فکر می‌کند که اشغالگری‌اش می‌تواند دوام بیاورد اشتباه کرده است. ما مقاومت را ادامه می‌دهیم.
شبه‌نظامیان فرقه‌گرای رژیم ایران هم حالا مجبور شدند پس از تلفات سنگین دست به عقب‌نشینی بزنند.
امروز بشار اسد آخرین روزهای زندگی‌اش را می‌گذراند و به یک تروریست و جنایتکاری تبدیل شده که دشمن و اشغالگر را به سوریه آورده است. تاریخ حیات او به پایان رسیده است.
سرتیپ ستاد زاهر ساکت خطاب به مجاهدان لیبرتی نیز گفت:
سلام بر شما ای آزادگان، سلام بر تمامی کسانی که در هر گوشه جهان خواهان آزادی‌ هستند.
ای آزادگان آخوندهای حاکم بر ایران که چیزی از اسلام نمی‌دانند قلبهای شما را به درد آورده‌اند و خود را با زور به این مردم تحمیل کرده‌اند، به جهاد شما درود می‌فرستم
به تلاشهای شما برای آزادی از یوغ آخوندهای شیطان صفت درود می‌فرستم. در برابر این اشغالگر و دیگر اشغالگران و متجاوزین به شرافت انسانی پایداری کنید.
ایران-مصاحبه بسام حاجی مصطفی از اعضای دفتر سیاسی جبهه شام سوریه با سیمای آزادی: مجاهدان لیبرتی پیشتاز تمامی رزمندگان منطقه برای آزادی هستند

مجاهدان لیبرتی پیشتاز تمامی رزمندگان منطقه برای آزادی هستند

بسام حاجی مصطفی از اعضای دفتر سیاسی جبهه شام سوریه طی مصاحبه‌یی با سیمای آزادی، اجلاس ریاض و بیانیه پایانی آن را تأمین کننده خواستهای مردم سوریه دانست. وی که از سال 1980بارها توسط رژیم اسد دستگیر و شکنجه شده است در تمامی این سالها همه چیز خود را وقف انقلاب مردم سوریه کرده است.

پس از این‌که تمامی راههای مسالمت‌آمیز در مبارزه با رژیم اسد بسته شد، بسام مصطفی به انقلاب مسلحانه پیوست و در موضع فرمانده تیپ رزمندگان در نبردهای متعدد شرکت داشت.

بسام حاجی مصطفی در پاسخ به سوالی در مورد اجلاس ریاض و دستاوردهای آن می‌گوید:
ما برای سرنگون کردن رژیم مستبد بشار اسد انقلاب کردیم و فکر نمی‌کردیم که تمامی جنایتکاران دنیا. از جنایتکاران فرقه‌گرا تا جنایتکاران مستبد و رژیمهای استبدادی در خاورمیانه تا رژیم مافیایی روسیه در کنار او جمع شوند. بسیاری از خلقهای جهان در کنار انقلاب مردم سوریه قرار دارند و بسیاری از فرزندان سوریه در راه انقلاب از هیچ فداکاری دریغ نکردند.

بعد از دخالت گسترده رژیم آخوندی و شبه‌نظامیان فرقه‌گرای عراقی و لبنانی و بعد از دخالت گسترده روسیه علیه انقلاب، ما خواهان تشکیل یک پیمان منطقه‌ای شدیم تا در مقابل این دشمنان بایستیم و از انقلاب مردم سوریه دفاع کنیم و در ساختن آینده مردم سوریه، انقلاب مستقل مردم سوریه را به دور از طرح و برنامه‌های جهانی و درگیریهای داخلی پیش ببریم. اجلاس ریاض در این رابطه بسیار کمک کننده بود. رژیم آخوندی حاکم بر ایران و رژیم مافیایی روسیه در سرزمین سوریه ائتلافی تشکیل داده‌اند که منطقه را تهدید می‌کند.

اجلاس ریاض بعد از دیدارهای وین تشکیل شد تا اپوزیسیون سوریه بتواند هیأت مذاکره‌کننده و مرجعیت سیاسی‌اش را تشکیل دهد. ما به‌رغم بعضی ملاحظات از این اجلاس استقبال کردیم.

ما بیانیه پایانی اجلاس را تأیید می‌کنیم و عقیده داریم که در این بیانیه تمامی مواردی که مردم سوریه خواهان آن هستند وجود دارد. برای کمیته اصلی و کمیته مذاکره‌کننده آرزوی موفقیت داریم و امیدواریم که با راه‌حل سیاسی و مذاکرات به این رژیم پایان دهند و آن را به تاریخ بسپارند چرا که بقای رژیم بشار اسد به‌معنی باقی ماندن تروریسم در منطقه و باقی ماندن قتل و ویرانی است. با بقای این رژیم جنگهای منطقه‌ای که اینده خلقهای منطقه را منهدم خواهد کرد ادامه خواهد شد.

بسام حاجی مصطفی از اعضای دفتر سیاسی جبهه شام سوریه در مورد علل تلفات سنگین پاسداران در سوریه گفت:
در ابتدا که ما به‌صورتی مسالمت‌آمیز علیه این رژیم تظاهرات می‌کردیم دستگاههای امنیتی رژیم ایران و سپاه پاسداران سرکوبگر و رهبران فرقه‌گرا در ایران به همتایانشان در رژیم اسد نحوه اداره جنگ علیه مردم سوریه را آموزش می‌دادند. رژیم اسد و دستگاههای اطلاعاتی‌اش تمامی رهنمودهای رژیم ایران را اجرا کردند. سران رژیم اسد که بعداً از این رژیم جدا شدند رهنمودهای رژیم ایران به بشار اسد را به ما گفتند.

رژیم ایران به آنها گفته بود که ما قیام سال 88 را با این شیوه سرکوب کردیم و شما هم می‌بایست همین روش را دنبال کنید می‌بایست با قاطعیت تظاهرکنندگان سوری را بکشید، بزنید و سرکوب کنید.

و بر همین اساس رژیم اسد تمامی جنایتهایش را با رهنمودهای رژیم ایران. با کمکها و تخصصهای این رژیم مرتکب شد.

رژیم اسد دچار تزلزل شده بود و داشت سرنگون می‌شد که رژیم آخوندی ایران به حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان فرقه‌گرا متوسل شد تا در سوریه دخالت کنند و از رژیم اسد حمایت کنند.

یک سال است که ما در جنگها با عناصر رژیم ایران روبه‌رو می‌شویم.

از یک ماه پیش تا کنون تعداد افسران رژیم ایران که در سوریه در حومه جنوبی حلب کشته شده‌اند بیش از 55 افسر با درجه سرهنگ و سرتیپ بوده. اینها افسران سپاه پاسداران ایران و افسران سپاه قدس بوده‌اند. تعداد کشته‌های آنها بیشتر و بیشتر می‌شود چرا که دخالت بیشتری می‌کنند. پوشش هوایی روسیه برای آنها فایده‌ای ندارد. هواپیماهای روسی نمی‌توانند جنگ را تعیین‌تکلیف کنند. ما فرزندان این سرزمین هستیم و توانایی آن را داریم که در این سرزمین مقاومت کنیم. ما از خاکمان دست بر نمی‌داریم، سرزمینمان را به دست اشغالگران نمی‌دهیم، خواه این اشغالگر وابسته به آخوندهای ایران باشد و خواه شبه‌نظامی عراقی و لبنانی و خواه وابسته به مافیای روسیه و پوتین، قیصر نادان و جنایتکار روس باشد.

بسام حاجی مصطفی از اعضای دفتر سیاسی جبهه شام سوریه در پایان خطاب به مردم ایران گفت:
ای مردم بزرگ، شما از مردم شرق و منطقه‌ای هستید که در ساختن تمدن و روابط دوستانه خوب با همسایگانتان سهیم بوده است. ما و شما همگی برای آزادی و پایان دادن به رژیمهای مستبد تلاش می‌کنیم.

رژیم آخوندی تمامی خواسته‌ها و امیدهای مردم ایران و اقوام آن از کرد و عرب و فارس و ترک و آذریها را کشته است.

شما همان‌گونه که ما رنج برده‌ایم رنج می‌برید، بنابراین بپا خیزید، رهبری شما و فرزندان شما در تبعیداند، فرزندان شما در کمپ لیبرتی‌اند.

رژیم آخوندی آنها را تعقیب می‌کند و تلاش می‌کند که آنها را کشتار کند، تا خونبهای مبارزه برای آزادی و آینده صلح در منطقه را از آنها بگیرد. از فرزندانتان دفاع کنید. ما نیز همواره در همبستگی با ساکنان کمپ لیبرتی هستیم. این مبارزین در دفاع از منافع و خواسته‌های مردم ایران پیشتاز مردم ایران هستند آنها پیشتاز صلح و آزادی برای تمامی مردم منطقه هستند. ما هرگز دست از حمایت از ساکنان کمپ لیبرتی بر نخواهیم داشت، ما با آنها هستیم و همیشه با آنها خواهیم بود و آنها را در دستهای اطلاعات فرقه‌گرا و مزدوران وزارت اطلاعات رژیم ایران در عراق تنها نخواهیم گذاشت.


آنها ایران را در یکی از همین روزها آزاد خواهند کرد و پیشتاز تمامی رزمندگان منطقه برای آزادی خواهند بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر